Mamo, mamusiu…

Autorka: Katarzyna Prudło
Tytuł: Bo widzisz mamusiu i inne wierszyki
Wydawnictwo: Wydawnictwo skrzat
Wydane: 2011

Książeczkę otrzymałam od portalu sztukater.pl. Pięknie dziękuję.

Skoro jest dzisiaj Dzień Matki to ja tak tematycznie podejdę do kwestii literatury, w której mama odgrywa kluczową rolę. Książeczka jest zbiorem przemiłych wierszyków; każdy traktuje o czymś innym. Jeden   jest o liście do mamy, drugi o koledze z przedszkola, a kolejny o bereciku od taty. Każdy nawet najmniejszy przedmiot czy problem jest dla maluszka bardzo ważny i to właśnie  autorka próbuje przekazać.

Autorka  w bardzo przystępny, dziecięcy sposób,  uświadamia odbiorcy, że mama i tata są najważniejsi w  życiu małego człowieka, i są równie ważni.  Dziecko tak samo kocha bezwarunkowo mamę i tatę. W książce odnajdziemy wiele miłości i ciepła. Pani Katarzyna Prudło stara się stworzyć taką atmosferę, stara się opisać świat z perspektywy dziecka i prostym językiem.  W zbiorze znajdzie się wierszyk na każdą okazję, na tą smutną i wesołą.  Nawet nasionko klonu czy sznurek może mieć dla dziecka, które dopiero poznaje otaczający je świat, wielką wartość.

Uwagę zwróciłam na wydanie cieniutkiej książeczki. Zauroczyły mnie kolorowe obrazki, które są skromne i nie przesycają książki. Obrazki są dość szczegółowe, ale nie za szczegółowe, co umożliwia małemu czytelnikowi skupienie się na ich odbiorze.

Książeczkę polecam dzieciom około 2 roku życia, zarówno chłopcom i dziewczynkom.

Moja ocena: 5/6

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s