Krasnale są wśród nas

Autorka: Sylwia Gliniewicz, Joanna Wachowska, Anna Zapart
Tytuł: Bajeczne opowieści o krasnoludkach
Wydawnictwo: Wydawnictwo Zielona Sowa
Wydane: 2011

Książkę otrzymałam od portalu sztukater.pl, za co dziękuję.

Chyba każdy z nas jak był mały marzył o krasnoludkach, o bajkowych krainach. Dzięki tej książce wszyscy możemy przenieść się w cudowny świat małych, kolorowych postaci, które są dobre i pomocne.

Książeczka jest zbiorem historii o  krasnoludkach, które pojawią się nie wiadomo skąd i zawsze są wstanie wesprzeć. Są to niedługie opowieści pełne ciepła, dobroci, niosące ze sobą jakiś morał. Opowieści są o perypetiach krasnoludków, które marzą o tym, by zostać celebrytami, artystami, lub też pragną zamieszkać w mieście. To tylko część marzeń malutkich postaci. Każda historia jest inna, i każda uczy milusińskich czegoś innego. Mały czytelnik spędzi miłe chwile wraz z krasnoludkami, które tak jak ludzie mają swoje obowiązki, które mają swoje marzenia, które nawet udowadniają, że wszystko może się zdarzyć, i że nie należy się poddawać- trzeba dążyć do celu.

„Bajecznie opowieści o krasnoludkach” to dość cieniutka pozycja, przepięknie wydana, okraszona barwnymi ilustracjami przedstawiająca sympatyczne postacie z czapkami. Same historie są napisane ciekawym językiem, dzięki któremu kilkuletnie dziecko będzie mogło poszerzyć swój zasób słownictwa.

Bajeczki odpowiednie są dla dzieci, które chętnie zatopią się w krasnoludkowej krainie i dla wszystkich małych czytelników, którzy uwielbiają baśniowe książki, oraz dla wszystkich bez wyjątku, którzy pragną przenieść się we wspaniały świat opisujący losy bohaterów o złotych serduszkach. Serdecznie polecam i zapraszam  zainteresowanych do czytania.

Moja ocena: 6/6

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s