Podróż do wnętrza siebie

Autor: Joel S. Goldsmith
Tytuł: Niewidzialne zasoby o odnajdywaniu darów ducha wewnątrz
Wydawnictwo: Biblioteka Nowej Ziemi
Wydane: 2010

Egzemplarz otrzymałam od portalu sztukater.pl. Dziękuję.

Każda osoba chociaż raz w życiu zastanawiała się nad sobą, nad swoim wnętrzem. Czasem jakieś wydarzenie nas do tego popchnie, a czasem mamy taki refleksyjny nastrój i rozmyślamy się nad swoją egzystencją w tych szalonych czasach.

Właśnie takim dywagacjom sprzyja ta książka, pozwala czytelnikowi na wędrówkę do wnętrza siebie, by dzięki temu poznać swój świat, otaczające problemy. „Niewidzialne zasoby”  dotyka sfery duchowej, uświadamia nam jakie pokłady w nas drzemią, które mogą wydać piękne owoce. Ponadto, autor przedstawia nam jaką rolę pełni Bóg i religia w naszym życiu, jakie zachowanie pozytywnie wpływa na naszą duszę. Oprócz tego utwierdza nas w przekonaniu, że wszystko zaczyna się wewnątrz nas, i że to, co widzimy na zewnątrz jest efektem „działalności” naszej duszy.

Jest to bardzo filozoficzna książka, która może w znacznym stopniu wpłynąć na naszą podświadomość. Może uleczyć naszą chorą duszę, może sprawić, że zmienimy poglądy na niektóre aspekty swojego życia. Dzieła się nie czyta jednym tchem, gdyż trzeba bardzo mocno się skoncentrować by treść dotarła do odbiorcy. Jednakże mimo tego, iż nie jest to lektura na jeden wieczór, jest godna uwagi i wzbogaci czytelników o nowe poglądy.

Książka odpowiednia jest dla jednostek, które chcą zmienić swoje dotychczasowe życie lub znaleźć wyjaśnienia zachodzących okoliczności. I myślę, że przypadnie do gustu również osobom, które uwielbiają książki pełne głębokich, filozoficznych myśli.

Moja ocena: 4/6

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s