To dusza reguluje naszą dietą

Autorka: Beata Dynowska
Tytuł: Odżywianie z miłością świadomy wybór
Wydawnictwo: Wydawnictwo KOS
Wydane: 2010

Za książkę dziękuję portalowi sztukater.pl

Większość z nas szuka diety cud, by wyglądać ślicznie, zgrabnie i sexy.  Wszystko to za sprawą kolorowych magazynów, które obiecują gruszki na wierzbie. I tak katujemy się dietami, nie jemy, na siłę staramy się być lepsi. Nie dociera do nas, że pewne rzeczy zachodzą stopniowo, i że żadna super mega dieta trwająca tydzień nic tu nie wskóra. Trzeba czasu.

A najlepiej należy popatrzeć w głąb siebie, w swoją psychikę, bo tam należy doszukiwać się wszelkich chorób i problemów. Ostatnim etapem  a zarazem objawem naszego stanu są oznaki chorobowe narządów. Co ciekawe nasz organizm według chińskiej  filozofii to połączenie yin i yang, chłodu i ciepła.  I okazuje się, że to co jemy wpływa na nasze emocje, stan ducha, na samopoczucie, że z języka można wyczytać jaki jest ogólny stan naszego organizmu. Fascynujące jest również to, że każdy owoc, warzywo inaczej oddziałuje na funkcjonowanie naszych narządów, naszego wewnętrznego mechanizmu.

Dowiadujemy się tego wszystkiego i o wiele więcej z poradnika o „Odżywianiu z miłością”. Książka w całkiem przystępny sposób tłumaczy na jakie znaki emitowane przez nasze ciało należy zwrócić uwagę. Jest to pozycja, która może  sprawić, że diametralnie zmienimy swoje nawyki żywieniowe, i dzięki temu będziemy zdrowsi, pełni energii i poczujemy się lepiej. Wystarczy być tylko systematycznym i cierpliwym a już po paru miesiącach poczujemy moc chińskiego uzdrowienia.

Jedyne co mi przeszkadzało, to tekst na czerwonym tle. W taki sposób zaznaczone były ważne rzeczy, które warto zapamiętać. Istnieją inne sposoby na wyróżnienie tekstu. I to by było na tyle jeśli chodzi o szatę graficzną.

Czy książkę polecam? Tak. Myślę, że można przeczytać i uświadomić sobie,  że  jesteśmy tym co jemy. Może ktoś z Was zmieni styl odżywiania i odmieni swój los.


Moja ocena: 4,5/6

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s