Święty też człowiek

Autor: Paweł Zając OMI
Tytuł: Św. Eugeniusz de Mazenod
Wydawnictwo: Wydawnictwo WAM
Wydane: 2011

Książkę otrzymałam od portalu sztukater.pl, za co  ślicznie dziękuję.

Odkąd pamiętam historia nie budziła we mnie sympatii, zawsze zasypiałam z książką do tego  przedmiotu w ręku. Nadmiar dat i faktów, strasznie mnie nudził. Niewiele byłam wstanie z tego spamiętać, chociaż przy dużej koncentracji nie było to możliwe. I ta biografia przypominała mi właśnie lekcje historii.

Jak sam tytuł wskazuje książka jest o świętym Eugeniuszu de Mazenod, który na początku wcale nie był taki święty. Prowadził hulaszczy tryb życia, by potem się nawrócić i pomagać innymi. Wszystkie jego uczynki i wysiłki zostały docenione, bo został kanonizowany. Życiorysu to, jednak, streszczać, nie będę, bo perfekcyjnie robi to autor biografii. Dla mnie taka idealna nie była. Sporo dat, historycznego tła, które podczas czytania umykają. Jak ją czytałam, to miałam wrażenie, że jest to podręcznik do historii.

Być może to negatywne nastawienie wynika, właśnie z faktu, że unikam dat i suchych informacji. Przyznać jednak muszę, że język nie jest skomplikowany i łatwo się ją czyta. Jest niedługa, co również jest dla niej i dla czytelnika z korzyścią. Książka będzie dobra, dla pasjonatów historii i biografii lub osób, które poszukują inspiracji na  pracę -na religię- o pewnym świętym.

Moja ocena: -4/6

Reklamy

One thought on “Święty też człowiek

  1. Również nigdy nie lubiłem historii, natomiast nie będę obwiniał nauczycieli, ponieważ mam świadomość tego, że wina leży po mojej stronie – daty, suche fakty, wiedza o tym, co było, po prostu do mnie nie przemawia. Nie potrafiłbym się więc zmusić, do przeczytania tej (oraz innych tego typu) książki.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s