Kraków jakiego nie znamy

Autor: Andrzej Kozioł
Tytuł:  Zapomniany Kraków Spis rzeczy minionych
Wydawnictwo: Wydawnictwo WAM
Wydane: 2011

Książkę otrzymałam od portalu sztukater.pl, za co  ślicznie dziękuję.

Jeśli obcokrajowiec myśli o Polsce to od razu przychodzi mu do głowy Kraków, potem może Warszawa i czasem Wrocław.  Być może to wynika z tego , że Kraków uważany jest za jedno z najpiękniejszych  miast w Europie. |
Lubię Kraków, chociaż większym sentymentem darzę Wrocław. I  może jest tak dlatego, że nie znam na tyle Krakowa, by móc podziwiać go w całej okazałości.
„Zapomniany Kraków” będący kontynuacją  „Smakowoni” to  książka o dawnym Krakowie. Autor opisuje miejsca, drobiazgi, ludzi, odgłosy, które kojarzą mu się z tym miastem. Te wszystkie opisy ludzi, dźwięków nadają niepowtarzalny klimat. Każda najmniejszy szczegół ma znaczenie. Bez nich Kraków nie  byłby taki sam. Przy pomocy tej książki autor uchwycił Kraków z  perspektywy, z której rzadko spogląda się na świat. Zatrzymał chwile, o których warto pamiętać.
Moją uwagę  przykuł język, którym autor posługuje się. Jest giętki, lekki, plastyczny, dość barwny. To dzięki niemu  pisarz wprowadza nas w świat anegdot i swoich spostrzeżeń na temat zakątków miasta. Dzięki takiemu stylowi czytelnik może stworzyć swój własny image Krakowa.
A zatem książkę polecam, tym którzy chcą poznać miasto od innej, niesztampowej strony. Może ktoś z Was pokocha Kraków i zechce  wyznaczyć w nim swój własny, indywidualny szlak?

Moja ocena: 4/6

Reklamy

4 thoughts on “Kraków jakiego nie znamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s