Dlaczego?

Ostatnio zastanawiam się dlaczego wybrałam studia tłumaczeniowe, dlaczego nie zwykłą filologię i nie zostałam nauczycielem z powołania czy też bez powołania? Dlaczego nie poszłam na medycynę, albo na prawo? A może na lewo?
Kiedy mamy te naście lat i przed nami jest ciężka decyzja do podjęcia. Kończąc liceum co drugi uczeń ma problem z określeniem swoich planów na przyszłość. Tak naprawdę nie wiemy  decyzja, którą zamierzamy podjąć lub akurat już podjęliśmy jest słuszna.
W wielu przypadkach okazuje się, że wybór był nietrafiony, a marzenia o spokojnej przyszłości bez problemów dawno prysnęły.  Są jednak wśród nas szczęśliwcy, którzy robią to co lubią, czerpią z tego korzyści zarówno mentalne jak i finansowe.
Ja mimo wszystkich za i przeciw lubię tłumaczenia i zabawę słowem. Być może bycie humanistą w dużej mierze zapewnia Ci bycie na bezrobotnym to jednak innej decyzji bym nie podjęła. Dlatego dalej będą zatwardziałą humanistką, która lubi tłumaczyć, i która uwielbia słowo pisane. A bez książek nie wyobraża sobie życia.

Reklamy

4 thoughts on “Dlaczego?

  1. Uważam, że to nie jest dobry pomysł, żeby młody człowiek, który absolutnie nie wie czego chce wybierał swoją przyszłość w wieku 16 lat – wybór liceum i profilu nauczania, w tym rozbudowane przedmioty, które chce się zdawać na maturze. Później w wieku 18 lat, kiedy ma się jeszcze pstro w głowie wybór studiów (bo za rok matura i trzeba wiedzieć co zdawać, żeby dostać się na daną uczelnię). Ja sama na drugim roku studiów rozczarowałam się psychologią, ale ciągnę to dalej, bo nie po to tyle pieniędzy wydaje się co semestr na SWPS (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej z ogromną renomą wśród psychologów), żeby teraz zrezygnować. Nie wiem, czy chcę być psychologiem w przyszłości. Wiem, że mój wybór w wieku 18 lat był nieprzemyślany.

    Cieszę się, że Ty jesteś zadowolona 🙂

    Pozdrawiam 🙂

    • Ale widzisz Arsenka zgadzam się z Tobą, że takie ważne decyzje nie powinny być przez nastolatków podejmowane, bo spojrzenie na świat zmienia się z wiekiem. I co człowiek może tak naprawdę wiedzieć, co chce robić w życiu? Może jednak odnajdziesz w sobie pasję psychologa, życzę Ci tego z całego serca.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s