Przedpremierowa recenzja

Autorka: Elsa Drucaroff
Tytuł: Kobiety z miasta Salta
Wydawnictwo: DodoEditor
Wydane: druga połowa listopada 2011

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa DodoEditor.

„Kobiety z miasta Salta” Elsy Drucaroff to kolejna powieść hiszpańskojęzycznej autorki, która pojawiła się na polskim rynku literackim. Pisarka stworzyła szpiegowską powieść z tłem historycznym dotyczącym czasów Wojny o Niepodległość Argentyny. Elsa  Drucaroff w mistrzowski sposób przekazuje historię kobiety, która chciała i zawalczyła o swoją ojczyznę.

Intrygująca, trzymająca w napięciu fabuła opisuje losy kilku postaci, które odgrywają kluczową rolę
w powieści, bez których cała historia nie miałaby sensu.

Pierwsza z nich to piękna Loreto Sánchez de Peón z Salty, szczęśliwa matka i mężatka chce coś zrobić dla swojej ojczyzny i rodziny, pragnie by jutro było lepsze, by jej dzieci i mąż żyły w wolnym kraju, mieście. W tym celu wraz ze swoją przyjaciółką organizuje sieć szpiegowską, która ma za zadanie informować o działaniach wroga. Odważna doña Loreto skrupulatnie planuje swoje misje i dąży do tego, by jej działalność objęła jak największą część terytorium kraju.
Druga to działaczka w organizacji szpiegowskiej, Marina Molina Inhierza, 15-letnia dziewczynka wychowywana przez ciotkę,  której przyszłość została już zaplanowana przez ojca. Jednakże, los przewiduje dla niej inne życie; zakochuje się w rzemieślniku Gabrielu Mamaním (jest to trzecia ważna postać). Mariana wraz z nim przeżywa wiele miłych i upojnych chwil. Chora z miłości jest wstanie zdradzić nawet swoją przyjaciółkę-mentorkę, doñę Loreto, by tylko móc dzielić życie ze swoją miłością.
Ostatnią z kluczowych postaci jest przebiegły ojciec Fray Hernando stojący po przeciwnej stronie barykady niż sieć szpiegowska, który za wszelka cenę, chce zbawić duszę grzesznika Gabriela.
Czy doña Loreto Sánchez de Peón osiągnie sukces? Czy Mariana poświęci wszystko by być
z ukochanym? Do czego będzie zdolny ojciec Hernando?

Czytając tę książkę można zauważyć, ze powieściopisarka zgrabnie wprowadza elementy historii
w przygody bohaterów. Zabieg ten sprawia, ze powieść nie nudzi, że fakty historyczne nie przytłaczają czytelnika. Barwny, ale nieskomplikowany język przenosi nas w świat wojennej Salty,
w  świat wielkiej młodzieńczej miłości, która nie ma granic, w świat okrutnej zdrady i prawd, które są uniwersalne.

Szczerze polecam, fanom historii, miłośnikom powieści latynoamerykańskich oraz osobom, które chcą przeżyć miłe chwile z przygodami walecznych bohaterów.

Moja ocena: 5/6


Reklamy

3 thoughts on “Przedpremierowa recenzja

  1. Ciekawa historia. Sieć szpiegowska jest niezwykle niebezpieczną organizacja i nie każdy dorosły może się w niej odnaleźć a w szczególności dla kobiet to duże ryzyko. Ciekawa zatem jestem jak potoczą się losy głównych bohaterów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s