„Seks i inne przykrości” Joanna Fabicka

Co może być gorsze od nieszczęśliwie zakochanego nastolatka? Chyba jedynie trzęsienie ziemi. Czy hormony mogą przewracać w głowie? Oj mogą. Czy od nadmiaru wrażeń można zasnąć? Zdecydowanie tak. To wszystko utwierdza czytelnika w przekonaniu, że bycie nastolatkiem do łatwych nie należy – nawet dla największego gagatka nie jest to takie proste. Jeśli masz odmienne zdanie, sięgnij po kolejne przygody młodego bohatera wykreowanego przez Joannę Fabicką.

„Seks i inne przykrości”jest tytułem, który intryguje potencjalnych czytelników i wywołuje parsknięcie śmiechu. Absolutnie i bez wątpienia rozkłada na łopatki. I faktycznie, tytuł nie kłamie, bo w gruncie rzeczy jest to powieść o współżyciu i innych przykrościach. Historia nie obfituje w sceny miłosne i nie atakuje nimi czytelnika w każdej linijce, ale – na pewno- seksualność odgrywa dość ważną rolę w życiu głównego bohatera, który ma nadzieję, że stosunek z kobietą rozwiąże wiele jego osobistych spraw. Czy rzeczywiście? Przekonajcie się sami!

Trzecia część z serii młodzieżowej jest równie smaczna i przyjemna w odbiorze jak poprzednie. Odrobinę grubsza, ale czyta się ją równie szybko. Autorka także w tej części zgrabnie i przyjaźnie opowiada o prawie 17-letnim Rudolfie, który wiedziony burzą hormonów zakochuje się bez opamiętania.

Nadal kocha Łucję, która kręci ciągle z innym. Nieustannie i namiętnie myśli o seksie, który raz go brzydzi, innym razem pociąga. Zderza się ze śmiercią, z odpowiedzialnością, jaką musi ponosić przyszła niepełnoletnia matka. Mimo wszystkich tych przeciwności stara się patrzeć na świat idealistycznie, co przyczynia się do utworzenia grupy pod nazwą „Kochaj mnie”. Ale czy odniesie sukces? Czy zawojuje świat?

Jedno nie podlega dyskusji. Joanna Fabicka z dobrze sobie znanym ironicznym i czarnym poczuciem humoru zapewnia nam odrobinę relaksu i uśmiechu na twarzy. Dzięki niej wieczory nie są już takie smutne, a całodzienne zmęczenie opuszcza człowieka już w momencie przeczytania paru pierwszych zdań. Co to dużo mówić, to po prostu trzeba przeczytać.

 


Ocena: 4/5

Recenzję możecie znaleźć również na (kliknij  w logo):

Reklamy

2 thoughts on “„Seks i inne przykrości” Joanna Fabicka

  1. ta książka, jak i reszta z tej serii, jest po prostu świetna. Jedna z lepszych, które czytałam o nastolatkach. Pełno humoru, śmiechu i jednak przewija się jakaś inteligentna puenta. Przeczytałam całą serie dwa razy. Pozdrawiam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s