Przeprawa życia

Autorka: Manuela Gretkowska
Tytuł: Agent
Wydawnictwo: Świat Książki
Wydane: maj 2012

 Serdecznie dziękuję za egzemplarz wydawnictwu Świat Książki.

Zdarza się, że ktoś bliski nas oszukuje. My mu święcie wierzymy, ba nawet ufamy. Ale nie wiem jak bardzo ta druga osoba nas zawodzi. Za naszymi plecami prowadzi podwójne życie. Oszukuje innych , oszukuje samego siebie. Początkowo wydaje się, że taki stan rzeczy będzie trwał wiecznie. Jednak z czasem pojawiają się wyrzuty sumienia, które niczym metka w ubraniach uwierają winowajcę.  Aż nagle jeden błąd, dziwny splot wydarzeń i cała misternie przygotowywana i planowa tożsamość się rozpada, a życie kruszy się.  Nic już nie jest takie same jak było. Doskonale dowiemy co się dzieje w takim przypadku, kiedy prawda wychodzi na jaw sięgając po „Agenta”. Warto poznać tę niezwykłą historię.

Przyznaję się, że to jest pierwsze spotkanie z tą autorką, ale zdecydowanie takie stan rzeczy muszę naprawić. Uwielbiam cięty język w literaturze, brak sztuczności, napompowania.  Zwykle takie powieści czyta się łatwo i przyjemnie (paradoksalnie, bo ta nie należy do przyjemnych i lekkich jakby się mogło wydawać). Mimo to pochłania ją się szybko.

Manuela Gretkowska  dała mi ciężką lekcję życia, powieść na energetyzowaną emocjami. Takiego ładunku nie da się zdetonować od razu,. Potrzeba czasu, który złagodzi odczucia. W niewielkiej objętości znajdziecie ogrom informacji, moc wrażeń i przemyśleń. Od uśmiechu błąkającego się na ustach, po łzy, złość. Wahania nastrojów   towarzyszące przy poznawaniu bohaterów nie są  niczym, co mogłoby mnie zdziwić.

Natomiast końcówka totalnie mnie zmiażdżyła. Byłam przygotowana na  zupełnie inny rodzaj zakończenia. Jednak Manuela Gretkowska wyprowadziła mnie skutecznie w pole i dzięki jej za to.   Nie lubię przewidywalnych książek. I to są wystarczające powody do tego, żeby sięgnąć po inne dzieła tej autorki. Na pewno to uczynię.  Wy dzięki  „Agentowi” przypomnicie sobie, że za błędy trzeba płacić- czasem nawet dość słono, i że   nawet zdradzona żona potrafi zachować się z klasą.

Moja ocena: 6/6

Reklamy

2 thoughts on “Przeprawa życia

  1. postaram się w najbliższym czasie dorwać te książkę bo poleciłaś mi ją do swojej listy 🙂 Chociaż szczerze mówiąc przez Twojego bloga moja lista ciągle się rozrasta…. i nawet trzymiesięczne wakacje mogą nie wystarczyć na ogarnięcie chociaż połowy pozycji z listy 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s