Bo w przyjaciółkach tkwi moc

Autor: Izabela Pietrzyk
Tytuł: Wieczór panieński
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Wydane:  lipiec 2012

Za książkę dziękuję wydawnictwu Prószyński i S-ka.

 Nie masz ochoty na trudne filozoficzne wywody? Bokiem wychodzą Ci powieści, po których mózg paruje, krew się burzy i napastuje Cię migrena. Dobrze się składa, bo  mam lekarstwo na tę przypadłość: koniecznie przeczytaj „Wieczór panieński” Izabeli Pietrzyk.  Jeśli natomiast spodziewasz się baśni dla dorosłych bądź rozprawy naukowej o wieczorze panieńskim to z przykrością stwierdzam, że źle trafiłeś Drogi czytelniku.

Mnie ogromnie zrelaksowała ta ogromna dawka humoru i przyznam się szczerze, że chętnie sama spędzałabym czas w gronie takich wyluzowanych babeczek, które zawsze potrafią zjednoczyć siły, niezależnie od pory dnia czy pory roku. One wiedzą, że przyjaciółki przyjdą zawsze z pomocą: pomogą przy rozwodzie, przy kolejnym zawodzie miłosnym czy wesprą na duchu, kiedy świeżo poznany facet okazuje się totalnym bubkiem. W kobietach tkwi siła i nic nie jest w stanie zagrozić tej kobiecej przyjaźni, a już na pewno  żaden samiec alfa.

Oczywiście historia tych kobiet nie jest jakaś nadzwyczajna. Pracują, wychowują dzieci, spotykają się na babskich wieczorach, chodzą do SPA, zakochują się  i wychodzą za mąż. Jest to prosta, przyjemna książka o życiu.  Przyciąga rzesze czytelników tak ja seriale, bo kiedy raz poznamy tę wesołą gromadkę pań to bez wątpienia ze smakiem poświęcimy czas, aby poznać dalsze losy bohaterek.  Ta wciąga i daje nam chwile błogiego wytchnienia.

Ten niesamowity dowcip i fenomenalnie lekki język sprawiły, że chętnie zagłębiłam się w lekturze na wiele godzin. Zresztą  poprzednia książka tej autorki też  pozytywnie nastawiła mnie do życia.  Styl Izabeli Pietrzyk zdecydowanie odpowiada mi kiedy goni mnie chandra, kiedy wszystko jest na nie, kiedy czarne chmury wiszą nad moją głową. Jedno jest pewne: powrócę do co bardziej soczystych dowcipów i śmiesznych scen z tych książeczek w ramach kuracji zimowej depresji.  Polecam i gwarantuję dobrą zabawę na nadchodzące, ponurem jesienne, dżdżyste wieczory.

Moja ocena: 5/6Reklamy

One thought on “Bo w przyjaciółkach tkwi moc

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s