Podróż po swoim życiu

Autor: Michael Booth
Tytuł: Jedz, módl się, jedz
Wydawnictwo:  Wydawnictwo  Naukowe PWN
Wydane:  2012

Za książkę dziękuję księgarni Matras.

Znamy takie powieści, które wydają się być dość ciężkie. Mamy kryzys. Odkładamy, brniemy przez nie, a potem okazuje się, że książka jest strzałem w dziesiątkę. Smaczne potrawy,  egzotyczne kraje i zwykli  śmiertelnicy, którzy zmagają się z codziennością. To właśnie dostałam od Bootha, kawał dobrej lektury, do której zdecydowanie warto powrócić.

Tutaj mamy bohatera, który wkroczył w średni wieki, co momentalnie odbiło się kryzysem. Jest ogromnym malkontentem, wszystko widzi w czarnych  barwach.  I zamiast przeżywać na nowo swoje życie Michael zatraca się w czymś w rodzaju depresji. Ucieka ze swoimi problemami w alkohol i tony jedzenia, rodzina nie przynosi  mu satysfakcji, praca też  nie jest specjalnie zadowalająca. Dzięki namowom żony  wraz z rodziną wyjeżdżają do Indii by ukoić skołatane nerwy, umęczoną duszę.  Czy rzeczywiście wyjazd będzie taki zbawienny?

Tego na pewno Wam nie zdradzę. Chciałabym natomiast powiedzieć dlaczego ta powieść może się stać dla Was ucztą literacką, której warto poświęcić odrobinę swojego cennego czasu. Pierwszym i niezawodnym czynnikiem jest opis Indii, które są kolorowe, ale zarazem biedne i brudne. Nie ma zbędnego ubarwiania faktów, ale to czyni powieść smaczniejszą i bardziej realną. Drugim powodem, dla którego warto sięgnąć po nią są otaczające nas smaki i zapachy. Wszystko to sprawia, że sama nabrałam ogromnej ochoty na zwiedzenie i poznanie zakątków, po których podróżował bohater.

Warto poświęcić sobie trochę czasu, zwolnić i dać sobie trochę strawy dla ducha. „Jedz, módl się, jedz” to, to czego mi było potrzeba. Polecam i mam nadzieję, że sięgniecie po tę pozycję. Czasem warto sięgnąć po coś zupełnie innego niż zwykle.

Moja ocena:5/6Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s