Przez żołądek do serca

Autor: Nicole Mones
Tytuł: Ostatni kucharz chiński
Wydawnictwo: Świat Książki
Wydane: 2012

Serdecznie dziękuję za egzemplarz recenzyjny wydawnictwu Świat Książki.

Przez żołądek do serca, zwykle to powiedzenie tyczy się mężczyzn. Tymczasem po lekturze powieści Nicole Mones stwierdzam, że  mężczyzna- również- może sobie zyskać przychylność kobiety przyrządzając dla niej smakowite potrawy.  I cóż gdyby to ode mnie zależało pewnie dawno moim mężczyzną byłby kucharz, który podbijałby moje serce smakami.  Jednak jedno wiem na pewno: książka zyskała moją sympatię, głównie z powodu wątku kulinarnego, który bardzo mocno odznacza się na tle całej fabuły.

„Ostatni kucharz chiński” to kawał przyjemnej historii, która bardzo pobudza kubki smakowe czytelnika. Dlatego nie warto i nie należy czytać tej powieści na pusty żołądek, bo może to grozić męczarniami i ogromnym burczeniem w brzuchu, które będzie rozlegało  się w pokoju.

Nicole Mones zabrała mnie w świat aromatycznych posiłków, filozofii chińskiej kuchni, miłości i dylematów życiowych. I z przyjemnością stwierdzam, że nie jest to ckliwa powieść o miłości. Nie jest przesłodzona, nie ma w niej różowego lukru, który bije po oczach. Nie jest tandetna, bo w zamian dostajemy od autorki powieść lekką, która zabiera nas w podróż do świata utalentowanego kucharza, do opowieści rodzinnych, które szalenie ciekawią czytelnika.

Jest to idealna propozycja dla miłośników gotowania, niesztampowych pozycji, które dostarczają nam odrobinę rozrywki w te ponure jesienno- zimowe dni. Polecam, przekonajcie się sami.

Moja ocena: 5/6

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s