Nowe życie po śmierci

Autor: Jill Barnett
Tytuł: Nowy początek
Wydawnictwo: Świat Książki
Wydane: 2012

Serdecznie dziękuję za egzemplarz recenzyjny wydawnictwu Świat Książki.

W zasadzie wszystko o śmierci chyba już zostało napisane. Ludzie umierają, a Ci którzy stracili najbliższych nie mogą się z tym pogodzić. Żyją w żałobie, rozpaczają i na różne sposoby próbują zagłuszyć w sobie żal i smutek, który ich ogarnął. Zupełnie nic nowego i to jest naturalna kolej rzeczy, a jednak nawet literatura może nas zaskoczyć. Jill Barnett udało się napisać powieść, która w zaskakująco delikatny i subtelny sposób przedstawia śmierć i proces rekonwalescencji po odejściu członka rodziny.

Przeżywamy ciężkie chwile z bohaterami. Miotamy się  między rozpaczą, zagubieniem a triumfalnym odrodzeniem się jak feniks z popiołu. „Nowy początek” to swego rodzaju analiza kobiecej psychiki i reakcji na tragedię, która spotyka bohaterkę March Cantrell.  Przed nią ciężkie i bardzo trudne chwile, którym trzeba stawić czoła. I wydaje się nam, że nie ma żadnego remedium na jej smutek i depresję, która zapanowała wraz z utratą tej drugiej połówki. Jednak bliskość i wsparcie rodziny daje jej siłę, która potrafi czynić cuda. March zaczyna żyć na nowo.

Ta książka to pięknie napisana historia, która zabiera nas w całkowicie zimowy krajobraz, rodzinne ciepło i całkiem nowe życie. Kiedy umiera nam najbliższa osoba, którą spędziliśmy ponad 30 lat, nic dziwnego, że musimy nauczyć się wszystkiego na nowo. Czasem potrzebne są wielkie rewolucje, by życie  znowu nabrało rozpędu. I jedno jest pewne: nic nie dzieje się ot tak i czasem trzeba sporo się natrudzić by osiągnąć postawiony cel.  I może się to udać.  March Cantrell podołała temu wyzwaniu.

I mogę jedynie powiedzieć, że jest to wzruszająca, pełna piękna i wrażliwości  powieść, po którą warto sięgnąć w te zimowe wieczory. Jill Barnett rozgrzeje nasze serca i wzbudzi w nas nadzieję, że śmierć to nie jest koniec świata, chociaż wszystkim się tak wydaje. Z nią da się żyć i nawet kiedy drepcze nam po piętach możemy cieszyć się nawet z tych małych przyjemności oraz czerpać radość i szczęście z miłości do swoich dzieci i wnuków.

Gorąco polecam.

 

Moja ocena: 5/6

Reklamy

One thought on “Nowe życie po śmierci

  1. Lubię wzruszające historie a patrząc na tematykę ,,Nowego początku” już widzę, że jest to niezykle emocjonalna lektura, którą warto poznać, dlatego rozejrzę się za nią w wolnej chwili.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s