Koniec Świata?

Nie! Ja się nie zgadzam i kategorycznie protestuję.  To się nie godzi i ja takich brzydkich informacji tuż przed samymi świętami nie przyjmuję do wiadomości.  Nie mieści mi się w głowie, że tak łatwo można coś zniszczyć. Ja mam nadzieję, że jednak wydawnictwo Świat Książki obroni się, bo w końcu ma tyle ciekawych i smakowitych pozycji. Zawsze było to dla mnie Wydawnictwo z wyższej półki i chętnie sięgałam po jego książki.

Odkąd pamiętam u babci zawsze przeglądałam katalogi ze Świata Książki. Czasem babcia coś zafundowała, czasem znalazło się coś pod choinką. Z przyjemnością wertowałam katalog, marząc że kiedyś wszystkie te pozycje znajdą się na mojej półce. Po części moje marzenie się spełniło, bo dzięki pani Bognie  i Agnieszce mogłam poznawać nowości oraz starsze pozycje, które wydane zostały nakładem ŚK.  Nie ukrywam, że jest to dla mnie uczta dla oczu. W moich rękach trzymam pięknie wydane książki, inspirujące historie, od których ciężko się oderwać.

Dzięki wydawnictwu miałam źródło do swojej pracy magisterskiej:

gejsza

Ponadto mogłam rozwijać swoje zainteresowania. Dowiedziałam się sporo o Indiach i mogłam wsiąknąć świat baśni o miłości:

hinduska-milosc-b-iext3706557

szkarlatne-sari-9788377990339

Na mnie jeszcze czekają na półce książki  zahaczające o kulturę japońską, którą uwielbiam: 237-305-thickbox

madame-sadayakko-gejsza-ktora-uwiodla-zachod-99900656494_978-83-247-0997-7_600

I  jest jeszcze wiele, wiele innych pozycji, które zyskało moje uznanie i nie sposób ich wszystkich wymienić. Ponadto co ja będę czytać?? Mam na liście jeszcze wiele tytułów ze Świata Książki, np. wszystkie autorstwa Gaskell, Jacqueline Pascarl, Fallaci. Ponadto muszę dowiedzieć się jak skończy się  saga stworzona przez V. Andrews,  koniecznie muszę poznać twórczość Rosamund Lupton i książkę o Marilyn napisaną przez Alfonso Signorini. I obawiam się, że mogłabym wymieniać  tak bez końca.  Zatem ja się pytam, co ja będę czytać?

Mam nadzieję, że ktoś zainwestuje w firmę, która niesie taką radość czytelnikom. Szkoda pracowników, którzy przez lata oddawali się pasji wydawania książek. Szkoda pracy i zachodu.  A już bardziej egoistycznie podchodząc do sprawy przykro mi, że nasza współpraca tak może się skończyć.

Szkoda, bardzo szkoda, bo to wydawnictwo podąża z duchem czasu. Oprócz książek tradycyjnych można cieszyć się ebookami i audiobookami, co w dobie tak zaawansowanego postępu techniki jest bardzo istotne.  Nie pozwólmy by Świat Książki zniknął z rynku. Dołącz się do nas na FB: http://www.facebook.com/RatujmySwiatKsiazki.

Ja protestuję i proszę  Świętego Mikołaja, żeby zainwestował w tę firmę wydawniczą. Nie będzie żałował, obiecuję!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s