Domowy chlebek

Tytuł: Chleby bułki bułeczki
Wydawnictwo: Świat Książki
Wydane: 2012

Serdecznie dziękuję za egzemplarz recenzyjny wydawnictwu Świat Książki.

Niczego nie można porównać ze smakiem domowego chleba, który w dodatku jest przez nas własnoręcznie upieczony. Dosłownie po paru godzinach możemy się delektować zapachem świeżego chlebusia wyjętego z piekarnika, który roznosi się po całym domu. To naprawdę nic trudnego, zwłaszcza jeśli mamy przy sobie „Chleby bułki i bułeczki”. Dzięki temu tytułowi na stałe możemy na śniadanie spożywać pieczywo bez konserwantów, spulchniaczy i innych bardzo dziwnych substancji, które często są dodawane.

Jest to bardzo prosto, jasno  i przystępnie napisana książka, która odkrywa przed nami tajniki pieczenia.  Dodatkowo okraszona pięknymi zdjęciami, na widok których głośno przełykamy ślinę. W końcu nie możemy sobie wyobrazić dnia bez chrupiącej skórki. Z niej dowiemy się jak zrobić zakwas, jak wykonać pyszne bułeczki na weekendowy poranek, które wyśmienicie będą smakować z kawą bądź  innym napojem. Kiedy zagości na Waszych półkach ta książka, na pewno nie zabraknie Wam chleba do jedzenia. Nie będziecie musieli w pośpiechu biec do piekarni, bo w domu przy pomocy piekarnika stworzycie taki bochen jaki tylko zechcecie. Wystarczy mąka odrobina drożdży i za chwilę mamy na co nałożyć dżem, ser  czy wędlinę.

Szeroki wybór przepisów pokaże Wam na czym to wszystko polega i jestem pewna, że sami stworzycie swoje własne mieszkanki, które połechcą Wasze podniebienia. Co prawda większość receptur oparta jest na drożdżach, ale w niczym to nie przeszkadza. Po tej lekturze z łatwością przyrządzicie zakwas bez drożdży korzystając z przepisów znalezionych w internecie bądź innych źródłach.

Według mnie jest to „must have” dla tych, którzy uwielbiają piec i eksperymentować w kuchni. Tak estetycznie wydana pozycja musi koniecznie znaleźć się w Waszych biblioteczkach.

Moja ocena: 6/6


Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s