Uniesienia miłosne

Autor: Richard Mason
Tytuł: Historia poszukiwacza przyjemności
Wydawnictwo: Świat Książki
Wydane: 2012

Serdecznie dziękuję za egzemplarz recenzyjny wydawnictwu Świat Książki.

Miłość ma różne oblicza. Wiemy o tym od dawna, a jednak z przyjemnością sięgamy po historie miłosne.  Nawet seksualność już tak nas nie bulwersuje.  W końcu listy bestsellerów podbiją teraz erotyczne powieści, po które sięga coraz więcej czytelników. W zasadzie to w sumie nie wiem  w czym tkwi fenomen, ale jednak o sprawach intymnych czyta się całkiem przyjemnie, czego dowodzi szybkie pochłonięcie książki Richarda Masona. Chociaż na tę recenzję musieliście chwilę poczekać, gdyż wena z powodu rozleniwienia świątecznego mnie opuściła.

Piet Barol odkrywa przed nami swoje życie seksualne. Nie stroni od towarzystwa kobiet i przygodnych zbliżeń. A nawet kiedy głód ciała przyciśnie nawet okaz ten samej płci będzie wystarczający, żeby nasycić swoje pragnienia i uspokoić pożądanie. Seks wydaje się być narkotykiem, ale w sumie czasem bywa nałogiem. Natomiast niewiele mówi o swojej przeszłości, jedynie domyślamy się, że chce prowadzić  inne życie niż dotychczas- bujne i bogate.

Była to dla mnie bardzo zaskakująca lektura, która wprowadziła mnie w niezwykły nastrój.  Z lekką zazdrością czytałam  tę powieść która przeniosła mnie do innej epoki, do życia bogatej rodziny, której problemy wydają się być obce. Ale jednak coś w nich znajomego można odnaleźć.  Problemy finansowe, małżeńskie czy w końcu wychowawcze stoją na pierwszym planie w 0toczeniu przepychu, służby i pieniędzy.

Najbardziej utkwiły mi w pamięci sceny ze statku Eugene, które czytało mi się tak dobrze, że z trudem mogłam się skupić na czymś innym. Bardzo owe perypetie przypominały mi sceny niczym z Titanica, gdzie miłość buchała na pokładzie, pasażerowie bezprawnie opuszczali swoje kajuty i bez  żadnego obciachu znajdowali się w innej klasie, gdzie w zasadzie nie mieli wstępu.

Ta książka ma specyficzny klimat, który może się szalenie spodobać bądź całkowicie przemówić na niekorzyść całej opowiedzianej historii. Ja wsiąknęłam całkowicie i bez żadnego skrępowania poddałam się lekturze. Z nieukrywaną  przyjemnością śledziłam losy młodego Brola i jego występki  i jego damsko- męskie schadzki z zapartym tchem. Nawet wątek homoseksualny zbytnio  mnie nie szokował, bo autor powoli nas na taką ewentualność przygotowuje.

Ja polecam, ale tak naprawdę każdy musi przekonać się sam czy jest to historia dla niego.  Jeśli lubicie książki  inne niż zwykły romans z happy endem, to sądzę że będzie to dla Was odpowiednia lektura.

Moja ocena: 5/6


Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s