Na dobranoc

Autor: Praca zbiorowa
Tytuł: 365 bajek na dobranoc Księżyc opowiada
Wydawnictwo: Papilon
Wydane: 2012

Serdecznie dziękuję za egzemplarz recenzyjny Grupie  Wydawniczej Publicat S.A.

Dobrymi, a nawet najlepszymi recenzentami  książek dla dzieci są sami zainteresowani. To  właśnie ich reakcje są najbardziej szczere i dzięki nim najwięcej się dowiemy na temat jakości bajek dla dzieci. 

Mój synek zawsze uwielbiał książki, obcował z nimi od niemalże samego początku. Ale zwykle je tylko przeglądał i zadawał pytania w stylu „co to jest?”, żądając wręcz natychmiastowej odpowiedzi na zadane przez niego pytanie. Z czytaniem bajek było mu nie po drodze. Nie mógł się skupić. Wolał tylko poznawać świat za pomocą oczu. Jednak od kiedy w naszym domu pojawiła  się pięknie wydana księga z ogromną ilością bajek, wszystko zupełnie się zmieniło.

Teraz codziennie wieczorem, w ramach rytuału przed snem synek ciągnie rodziców do pokoju by posłuchać bajek. Czasem zdarza mu się to nawet w ciągu dnia, co niezmiernie mnie cieszy.  Obecnie maluch upodobał się sobie dwie spośród 365 i za nic w świecie nie chce czytać innych. Śmieje się przy nich do rozpuku. I w dobrym nastroju kładzie się do swojego łóżeczka.

Według mnie jest to przepięknie wydany zbiór, który jest odpowiedni dla małych przedszkolaków zaczynających swoją przygodę z literaturą. Jestem przekonana, że dzięki niej dziecko zakocha się w codziennym czytaniu bajek,  które nie są za długie i  nawet kilkulatek może z łatwością się przy nich skupić. Także kolorowe ilustracje przykuwają oczy najmłodszych na długi czas. Nawet dorośli z przyjemnością rzucą na nie okiem. Szeroki wybór historii daje nam  wielkie pole manewru, codziennie możemy poczytać coś nowego. Możemy poznać historię  o wypadzie nad morze, o skarpetozaurze, który podbiera domownikom wyprane skarpety, o księżycu opowiadającym niezliczone bajki, o elfach marzących o lataniu, o samotnej choince.

Chyba nie muszę dodawać, że to wszystko przekonało mnie, że jest to idealna pozycja dla małych dzieci, z którą warto spędzić kilka chwil. Ten czas spędzony z Waszą pociechą będzie niezapomniany i bez wątpienia nie będzie to czas stracony.

Polecam, bo naprawdę warto.

Moja ocena: 5/6


Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s