Niecodzienna historia

Autor: Mariola Zaczyńska
Tytuł: Szkodliwy pakiet cnót
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Wydane: 2013

Za książkę dziękuję wydawnictwu Prószyński i S-ka.

Niecodzienna powieść o życiu z nieznacznym wątkiem kryminalnym w tle. Tak zdecydowanie można w jednym zdaniu scharakteryzować książkę pisarki Marioli Zaczyńskiej.  Jest to bardzo lekka, przyjemna, obyczajowa historia podszyta niewielkim dreszczykiem emocji. Bardzo dobra pozycja na wieczór, by odrobinę zrelaksować  się i odpocząć.

To pełna optymizmu powieść, której akcja toczy się w Siedlcach, pod Warszawą, w miejscu, gdzie nawet najbardziej znani mogą choć przez chwilkę anonimowi. Jednak tylko przez moment. Znajdziemy tam również  tajemniczą kamienicę, szkielety ludzkie czy nawet żywe mumie.

Ponadto poznajemy tam niesamowicie sympatyczne dziewczynki. Każda naznaczona jest swoim bagażem doświadczeń, swoimi problemami. Są sobie obce, ale jednak w trudnych chwilach potrafią zjednoczyć siły. Bo nie od dzisiaj wiadomo, że w kupie siła. Nie straszna im zdrada, utrata pracy czy stalker. Wspierają się i obronną ręką potrafią wyjść z trudnych sytuacji.

Ciekawa fabuła, przystępny język i powolnie rozwijająca się akcja to dla mnie klucz sukcesu. Jeśli fabuła nie gna na łeb na szyję, ale historia zakłada mi kajdanki i nie pozwoli ruszyć się z wygodnego fotela, to pisarz odniósł niemałe zwycięstwo- nie pozwolił mi się zanudzić na śmierć. I pani Marioli Zaczyńskiej zdecydowanie udało się mnie wciągnąć w wir wydarzeń. I to dzięki niej przeżyłam niezapomnianą przygodę.

Zatem jeśli masz ochotę  na szczyptę zawirowań miłosnych, garść dobrego humoru, łyżkę zagadki kryminalnej, szklankę tajemnicy i całe morze zwykłego życia to koniecznie przeczytaj „Szkodliwy pakiet cnót”. Ten przepis na udaną lekturę na pewno warto wypróbować na sobie. Polecam i życzę smacznego!

Moja ocena: 5/6Reklamy

One thought on “Niecodzienna historia

  1. Taki interesujący ,,zbiór” przyda mi się teraz na wiosenną aurę, dlatego, jak tylko natrafię gdzieś na “Szkodliwy pakiet cnót”, to przeczytam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s