Jak być szczęśliwym?

Autor: Sharon Owens
Tytuł: Siódmy sekret szczęścia
Wydawnictwo: Książnica
Wydane: 2011

Serdecznie dziękuję za egzemplarz recenzyjny Grupie Wydawniczej Publicat S.A.

Kiedy pojawia się u mnie kryzys czytelniczy, wtedy zwykle sięgam po coś lekkiego, zupełnie niewymagającego, by odbić się od dna. Tym razem to właśnie Sharon Owens ponownie wzbudziła we mnie chęć czytania innych książek. Przyjemnie zrelaksowała i pozwoliła na nowo cieszyć się literaturą, chociaż tak  naprawdę książka dotyka ważnego tematu.
Musimy wraz z bohaterką zmierzyć się ze stratą najbliższej osoby, która była całym światem. W zasadzie śmierć najbliższego i cały proces powrotu do normalnego życia jest oklepanym motywem w literaturze. Dodatkowo zwykle ma to miejsce w zimie w okolicy świąt Bożego Narodzenia. I tutaj też nie jest inaczej. Ale mimo to ten motyw został przedstawiony w bardzo przyjemny sposób. W taki, że nie chciało się książki odkładać, chociaż można byłoby być pewnym, że cała historia zakończy się happy endem. I dobrze. Takich pokrzepiających i optymistycznie nastawiających nas do życia powieści bardzo nam potrzeba. Dzięki nim zapominamy o wszelakich troskach i problemach. Dzięki nim chociaż na chwilę możemy przenieść się w inny świat i żyć życiem innych.

Sharon Owens stworzyła dla mnie iście zimową powieść, paradoksalnie pełną ciepła, przyjaźni i miłości. I choć jest to historia bardzo bajkowa to jednak nie jest oderwana od życiowych problemów, tragedii czy dramatów. Mądrze i lekko napisana książka daje nam gwarancję spędzenia miłego wieczoru w towarzystwie pięknych drobiazgów, przystojnego faceta i zagubionej kobiety.

Polecam czytelniczkom, które lubią kobiecą literaturę. Jest to niezobowiązująca pozycja na nudne dni.

Moja ocena: 6/6


Advertisements

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s