Jak w bajce

Autor: Jodi Picoult, Samantha van Leer
Tytuł: Z innej bajki
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Wydane:   2013

Za książkę dziękuję wydawnictwu Prószyński i S-ka.

Każdy mól książkowy ma swoją ulubioną książkę, do której często powraca.  Z tęsknotą kartkuje swoją ulubioną historię i z uśmiechem  na twarzy wspomina bohaterów. Zwykle taki miłośnik literatury zżywa się z postaciami i wspólnie z nimi przeżywa ich wzloty i upadki.  I taką miłość do lektury wykorzystała Jodi Picoult wraz ze swoją córką Samanthą. Kobiety napisały książkę, która na długo wryje się w pamięć – no przynajmniej mnie.

Nastoletnia dziewczyna, zupełnie przeciętna, nielubiana w szkole zatraca się w świecie jednej bajki, którą bardzo pokochała. Do tego stopnia zauroczyła się opowieścią, że nawiązała kontakt z chłopcem z bajki. Godzinami z  nim potrafiła rozmawiać, co zakiełkowało jej uczuciem do niego. Oddawała książkę do biblioteki tylko po to, żeby po raz kolejny ją wypożyczyć. Nie wyobrażała nie mieć  jej przy sobie.

To trochę tak jak czytelnik, który nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania, chociażby jednego zdania w celu zaspokojenia swojego głodu słowa pisanego.

I w sumie przyznam szczerze, że chociaż Jodi Picoult stworzyła teraz zupełnie coś innego niż dotychczas, to magia baśni porwie w tej książce każdego. Zarówno starszych  jak i młodszych. Autorka bestsellerów dla dorosłych wraz ze swoją córką uświadamiają, jak ważna jest literatura, którą mieliśmy okazję poznać w dzieciństwie, jak bardzo nas ukształtowała, i jak wiele nam dała. Bez niej nie mielibyśmy wyobraźni, a dzieciństwo byłoby zwyczajnie nudne.

Będzie to nie lada gratka dla moli książkowych. Będzie to również  swego rodzaju pieść pochwalna na ich cześć. W końcu maniacy książek mogą poczuć się docenieni. Chyba warto sięgnąć po tę książkę,  bo choć jest się z innej bajki, po lekturze tej pozycji można  poczuć się pasującym elementem otaczającej nas rzeczywistości. Polecam, bo może i Wy odnajdziecie w tej historii siebie sprzed lat.

Moja ocena: +5/6Reklamy

3 thoughts on “Jak w bajce

  1. Nie przepadam za fantastyką, ale po przeczytaniu z ,,Innej bajki” zmieniłam zdanie w tej kwestii. Bardzo mi się spodobała owa książka i cieszę się, że Jodi wspólnie z córka stworzyła tak pasjonującą historię. Czekam na więcej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s