Hiszpania kiedyś i dziś

Autor: Kate Lord Brown
Tytuł: Zapach gorzkich pomarańczy
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Wydane:  2013

Za książkę dziękuję wydawnictwu Prószyński i S-ka.

„Zapach gorzkich pomarańczy” to książka dla wrażliwych czytelników, którzy będą razem z bohaterami przeżywać tragedie opisane z wielką dokładnością przez autorkę.  I należy przyznać, że mimo iż los nie szczędził postaciom nieszczęść, książkę czyta się bardzo szybko. Zwłaszcza pod  koniec, kiedy akcja nabiera tempa i całkowicie zaskakuje czytelnika. Dla mnie jest to godna polecenia pozycja na wakacje, po którą warto sięgnąć w  wolnej chwili.

Bardzo mi książka przypadła do gustu, z kilku powodów. Po pierwsze akcja powieści ma miejsce w Hiszpanii, którą uwielbiam i kocham o niej czytać. Od razu, dzięki takim książkom mogę podróżować do miejsc, które chciałabym  jeszcze kiedyś zobaczyć. Nie muszę wydawać kilkuset euro, by zmienić otoczenie i zwiedzić trochę świata. Wystarczy otworzyć książkę i za parę chwil jestem już w innej rzeczywistości, w zupełnie innym miejscu. Pochłonięta zupełnie innymi sprawami.

Poznaję Hiszpanię za czasów  generała Franco i tą współczesną, ale naznaczoną wspomnieniami. Z wielką przyjemnością przeskakuję bramy czasu. Te podróże w czasie są dla mnie niezwykle intrygujące i dają pełen obraz sytuacji.

Dodatkowo cieszy mnie fakt, że książka nie jest słodkim romansem. To książka o trudnych czasach, trudnej miłości, śmierci i wiecznie czającej za drzwiami przeszłości.

Polecam tę wypełnioną zapachem powieść o kobiecie, która zmienia diametralnie swoje życie. I być może autorka nie unika oklepanego motywu ucieczki. Ucieczki do domku gdzieś na innym krańcu świata.Mimo tego dobrze znanego nam zabiegu, często pojawiającego się w literaturze, historię czyta się z zaciekawieniem.

Moja ocena: 6/6Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s